Atatürkün Spor İle İlgili Sözleri

Atatürkün Spor İle İlgili Sözleri

Atatürk’ün Spor ile ilgili sözleri, Atatürk’ün Spor ile ilgili özlü sözleri, Atatürk’ün Spor ile ilgili sözleri ve açıklamaları, Atatürk’ün Spor ile ilgili özdeyişleri, Atatürk’ün Spor ile ilgili düşünceleri, Spor ile ilgili özdeyişler, Atatürk’ün spor ile ilgili güzel sözleri, Atatürk’ün spora verdiği önem, Atatürk’ün Spor ile ilgili kısa sözleri, Atatürk’ün Spor ile ilgili sözleri ve anlamları.

Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.

Atatürk’ün Spor ile İlgili Özlü Sözleri 1

Açık ve kat’ i söyleyeyim ki , sporda muvaffak olmak için her türlü muavenetten ziyade, bütün milletçe sporun mahiyeti ve kıymeti anlaşılmış olmak ve ona kalpten muhabbet ve onu vatani vazife telâkki eylemek lâzımdır.

Atatürk’ün Spor ile ilgili Kısa Sözleri

Her boy ölçüşmede arkalarında Türk Milletinin bulunduğu ve Millet şerefini düşünmelerini Türk sporcularına meslek düsturu olarak kaydediyorum.

Atatürk’ün Spor ile ilgili Sözleri ve Anlamları
Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

Atatürk’ün Spor ile ilgili Sözleri ve Açıklamaları
Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.

Atatürk’ün Spor ile ilgili Özdeyişleri
Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.

Atatürk’ün Spor ile ilgili düşünceleri
Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir Terbiyesinde olduğu kadar Beden Terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık delilidir.

Atatürk’ün Spor ile İlgili Sözleri
Türk milleti anadan doğma sporcudur. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerinde güreşirken görürsünüz. Ata en çok ve iyi binen yalnız Türk erkekleri değildir. Türk kadını da bu işi iyi bilir.

One thought on “Atatürkün Spor İle İlgili Sözleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir