Anneler Günü Şiirleri

Anneler Günü şiirleri, Anneler Günü ile ilgili şiir, Anneler Günü şiirleri, Anneler Günü şiiri, Anneler Günü ile ilgili sözler, Anneler Günü şiirleri uzun, Anneler Günü şiirleri kısa, mother’s day poem, Anneler Günü için şiirler, Anneler Günü için en güzel şiirler, Anneler Günü şiirleri dinle, Anneler Günü videosu. Okumaya devam et Anneler Günü Şiirleri

Anneler Günü Resimleri

Anneler Günü  Resimleri, Anneler Günü ile ilgili resimler, En güzel Anneler Günü Resimleri, Anneler Günü  fotoğrafları, mother’s day image, Anneler Gününe özel resimler, anne ve çocuk resimleri, hareketli Anneler Günü resimleri, güzel Anneler Günü resimleri, Anneler Günü  yazıları resimleri, Anneler Günü kartları, Anneler Günü e kartı, mother’s day pictures. Okumaya devam et Anneler Günü Resimleri

Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü sözleri, Anneler Günü ile ilgili sözler, Anneler Günü güzel sözleri, Anneler Gününe özel sözler, en güzel Anneler Günü sözleri, Anneler Günü özlü sözler, Anneler Günü mesajları sözleri, Anneler Günü kutlama mesajları, Anneler Günü anlamlı sözler, Anneler Günü için sözler, Anneler Günü sms mesajları, güzel Anneler Günü mesajları, Anneler Günü için kısa sözler, komik Anneler Günü mesajları, Anneler Günü için en güzel şiirler, güzel sözler Anneler Günü mesajları.

Anneler Günü Sözleri : Gökyüzünden bir yıldız kayar dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Ellerinden öperim anneciğim.

Anneler Günü Sözleri: Eğer bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın… Anneler günün kutlu olsun.

Anneler Günü Sözleri: Bir günümde değiI her günümdesin. Her gün her saniye benimIesin. Her zaman bana destek oIdun. Sen benim için çok özeIsin. AnneIer günün kutIu oIsun.

Anneler Günü Sözleri: Benim için her şeye katlanan her zaman yanımda olan değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesinin, anneler günü kutlu olsun…

Anneler Günü Sözleri: Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında Sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum anne. Anneler günün kutlu olsun canım annem..

Anneler Günü Sözleri: Hırçınlığımın tesellisi, şefkatine sığındığım, hayatımı gönüllü paylaşan annem.. hakkını nasıl öderim..

Anneler Günü Sözleri: Bana verdiğin sevgiyle bütün dünya çiçek açtı onları hiç soldurmadım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Anneler Günü Sözleri: Henüz Dünyaya Gelmeyen Bebek Sorar Allah’ım Benim İçin Yarattığın Meleğin Adı Ne? Cevap Gelir Adının Bir Önemi Yok Sen Ona Anne Diyeceksin.. Annem Anneler Günün Kutlu Olsun.

Anneler Günü Sözleri: Yüreğimi ve Buselerimi Sevginin Pembe Zarfına Koydum ve Sana Bıraktım. Anneler Günün Kutlu Olsun Anneciğim!

Anneler Günü Sözleri: Emzirir bebeğini Besler büyütür anne Ninni yapar sevgisini Sallar uyutur anne ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN!

Anneler Günü Sözleri: Bir şarkı bestelesem içinde sevgimi anlatsam. Her doğan günde daha çok umut ve sev dolu olan bir şiir yazsam. Ve tüm bunlar gerçek olsa, ne dersin benimle olmaya…

 Anneler Günü Sözleri: Nasıl hatırlamam anacığım nasıl. Yıkayan oydu mürekkep lekeli parmaklarımı. Akşam biraz geciksem yollara düşerdi Sokağa çıkarken «Yavrucuğum üşütme» derdi. Hemen bir kazak örerdi biraz boş kaldı mı.

BENİM ANNEM

Küçücükken başucumda
Bana ninni söylerdin.
Sabahları uyanınca
Beni okşar severdin…

Benim annem,güzel annem.
Beni al kollarına.
Kucağında okşa beni
Ninniler söyle bana.

Bugün hâlâ kulağımda.
Çınlıyor tatlı sesin.
Güzel annem kalbimin sen
En büyük neşesisin.

Benim yavrum tatlı yavrum.
Gel benim kollarıma.
Kucağımda uzan öyle.
Ninniler söyleyim sana…

Benim annem güzel annem.
Beni al kollarına.
Kucağında okşa beni.
Ninniler söyle bana…

Küçücükken başucumda
Bana ninni söylerdin.
Sabahları uyanınca
Beni okşar severdin…

Benim annem,güzel annem.
Beni al kollarına.
Kucağında okşa beni
Ninniler söyle bana.

Bugün hâlâ kulağımda.
Çınlıyor tatlı sesin.
Güzel annem kalbimin sen
En büyük neşesisin.

Benim yavrum tatlı yavrum.
Gel benim kollarıma.
Kucağımda uzan öyle.
Ninniler söyleyim sana…

Benim annem güzel annem.
Beni al kollarına.
Kucağında okşa beni.
Ninniler söyle bana…

ANNELER GÜNÜ ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN İÇİN TIKLAYINIZ…

Yorum Yazın Tüm Anneniz Sesinizi Duysun…!

Anneler Günü Sözleri
Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü Hakkında Bilgi

Anneler Günü Hakkında Bilgi
Birçok uluslarda her yıl mayısın ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanmakta; o gün annelerin toplum ve insanlık hayatındaki kutsal yeri ve önemi belirtilmektedir. Böylece insanlık ailesinde ortak bir anneler bayramı doğmuş bulunmaktadır. Bu geleneğin ilk kurucusu Jarvis adında duygulu bir genç kızdır. Jarvis, Amerika’nın Philadelphia şehrinde yaşayan orta halli bir ailenin kızıydı. 1906 yılında annesi öldüğü zaman hayatının en büyük yıkıntısına uğradı. Ona öyle geliyordu ki, annesinin ölümünden sonra dünyanın bütün düzeni bozulacaktır. Kendisini bu karanlık düşünceye kaptıran genç kız, bütün bir yılı üzüntü içinde geçirdi. Annesi 1906 yılının 6 mayıs günü ölmüştü. Jarvis 1907 yılının 6 mayısında bütün yakın arkadaşlarını toplayarak annesini andı ve her yılın 6 mayısını annesinin günü olarak kutlamayı arkadaşlarına teklif etti. Arkadaşları bu düşünceyi kabul ettiler. Derken o çevrede Jarvis’in propagandası sonucu, her mayıs ayının ikinci pazarı anneler günü olarak kabul edildi. Bu akım kısa bir süre içinde haklı taraftarlar buldu. 1912 yılında Teksas valisi, bu akımı resmî bir niteliğe ulaştırdı. Her yılın mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü olarak kabul edildi. Böylece anneler günü doğmuş oldu. Kısa süre içinde bütün Amerika eyaletleri, her yılın mayısının ikinci pazar gününü Anneler Günü olarak kabul ve ilân ettiler. Anneler Günü düşüncesi, kısa zamanda, Avrupa’ya ve Uzak Doğu’ya geçti. 1923 yılında, başta Almanya olmak üze re, birçok Avrupa ülkeleri, anneler için yılın bir gününü adamayı uygun gördüler. Böylelikle duygulu bir genç kız olan Jarvis’in ve fakarlığı, aradan yirmi yıl geçmeden, birçok ülkede de bir gelenek halini aldı.
Türkiye’de Anneler Günü
1956’da yayınlanan bir kararna me ile her yılın mayıs ayının ikinci pazar günü Türkiye’de de Anneler Günü olarak kabul edildi. Bu kararnamenin bir hatırası olarak o yıl, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın resmini taşıyan bir hatıra pulu çıkarıldı. Anneler Günü’nün en büyük özelliği, o gün, millet, aile ve insan olarak, annenin değerini belirt mektir. Anne, insanlık hayatında, bir benzeri daha bulunmayan kutsal bir varlıktır. Başka hiçbir varlık onunla ölçülemez ve ona benzetilemez, Anneler gününde, her çocuğun, annesine, gücü yettiği ölçüde, bir armağan vermesi, o günün yerleşmiş ve çok güzel bir geleneğidir.
Bu yeni geleneğe benzer törenler eski çağlarda da vardı. İlk çağlarda Tanrıların Ulu Anası Rhea için 15 Martta yapılan şenlikler bir çeşit anneler günü sayılırdı. Bu âdet o çağda Anadolu’da çok yaygındı. Sonraları Hıristiyanlar da buna benzer törenler yapmaya başladılar. O gün çocuklar, kilisedeki törenden sonra, annelerine armağanlar verirlerdi.
ATATÜRK’ÜN ANNESİNİN MEZARI BAŞINDAKİ KONUŞMASI

VALDEMİN RUHUNA VE BÜTÜN ECDAT RUHUNA MÜTEAHHİT OLDUĞUM VİCDAN YEMİNİNİ TEKRAR EDEYİM.
VALDEMİN MEDFENİ ÖNÜNDE VE ALLAH’IN HUZURUNDA AHT VE PEYMAN EDİYORUM. BU KADAR KAN DÖKEREK MİLLETİN İSTİHSAL VE TESBİT ETTİĞİ HÂKİMİYETİN MUHAFAZA VE MÜDAFAASI İÇİN İCAP EDERSE VALDEMİN YANINA GİTMEKTE ASLA TEREDDÜT ETMİYECEĞİM.
HAKİMİYETİ MİLLİYE UĞRUNDA CANIMI VERMEK, BENİM VİCDAN VE NAMUS BORCUM OLSUN.

Anneler Günü
Anneler Günü

Anneler Günü Resimleri

Anneler Günü Şiirleri

Anneler Günü Ne Zaman?

ANNELER GÜNÜ SÖZLERİ

Yorum Yazın Tüm Anneniz Sesinizi Duysun…!

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü ne zaman, Anneler Günü, 2013 Anneler Günü ne zaman, Anneler Günü ne zaman 2013, Anneler Günü tarihi, anneler ğünü, Anneler Günü hangi ay, Anneler Günü mayısın kaçında.

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler günü ülkemizde her mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanmaktadır. Bu tarihte annenizi sevindirmeyi unutmayınız:)) Yıllık bazda sorunuzun cevabını verelim.

Anneler gününde annenizi ne kadar sevdiğinizi sizde yorum yazarak gösterebilirsiniz…

2012 Anneler Günü Ne Zaman? : 13 Mayıs 2012
2013 Anneler Günü Ne Zaman? : 12 Mayıs 2013
2014 Anneler Günü Ne Zaman? : 11 Mayıs 2014
2015 Anneler Günü Ne Zaman? : 10 Mayıs 2015

ANNELER GÜNÜ ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ANNELER GÜNÜ SÖZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Anneler Günü ne zaman
Anneler Günü ne zaman

Yorum Yazın Tüm Anneniz Sesinizi Duysun…!