24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı

24 Kasım Öğretmenler Günü

Yurdumuzda her yıl 24 Kasım tarihi Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bir insanın karşısındakine bir şeyler öğretebilmesi, öğretilen kişinin de bunu algılayarak hayata geçirebilmesi son derece güzel bir eylemdir.

Hz. Ali bunu, ‘’bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’’ diyerek çok güzel özetlemiştir.

Öğretmen olmak sadece okulda değil toplumun her kademesinde örnek kişi olmayı gerektirir. İyi eğitimden geçirilen yüzlerce gencimiz her yıl öğretmen olarak haklı gururunu yaşamaktadırlar. Öğretmenlerimiz eğitimimizin yanı sıra öğretimizin de oluşmasında katkısı olan yüce insanlardır.

Bir insanın hayatındaki ilköğrenim yeri kuşkusuz ailedir. Sevgi ve saygı ortamına dayalı bir aile ortamında ilk eğitimini alan bireyler okullarımızda eğitim ve öğretim hayatlarına devam ederek bilgilerine bilgi katarak sonunda yetişkin fert haline gelirler. Ülkesine bağlı medeniyet yolunda ancak kaliteli eğitim almış insanlar sayesinde başarılı olunabilir. Böyle düşünülürse öğretmenlerimizin hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz.

Bizim sadece eğitim öğretimimizle değil aynı zamanda büyüğümüz olarak zamanı gelince her türlü dert ve tasamıza da ortak olan öğretmenlerimizi hiç değilse yılda bir kere sevgimizi göstermek, onlara küçük bir hediye almak (çoğu zaman bir çiçek bile yeterlidir.) yüzlerinin gülmesine neden olacaktır. Bizlere hakkı geçen tüm öğretmenlerimizi başta yüce önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygıyla anıyoruz. İyi ki varsınız. İyi ki sizleri tanıdık. 24 Kasım Öğretmenler Günü hepinize kutlu olsun. Hepinizi çok seviyoruz.

Öğretmenler Günü Resimleri

Öğretmenler Günü Şiirleri

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü

2 thoughts on “24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir